Pomysłowe misie na słuchawkiDSC04395Potrzebne rzeczy:

ŻABKA:                                            1 arkusz zielonego filcu, 1 arkusz różowego filcu, 1 kartka papieru, 1 para oczu plastikowych, 1 czarny mały koralik, czarna nitka, zielona nitka, różowa nitka, igła, klej uniwersalny, 10 cm cienkiej (0,5cm) zielonej tasiemki, 2 cm rzepy samoprzylepnej.     

 

            

DSC04399

Sposób przygotowania:

Na czystej kartce papieru narysuj żabę wysokości 7 cm szerokości 7 cm i język długości 7 cm a szerokości 2,5 cm, wytnij i odbij 2 razy na zielonym filcu żabę a na różowym filcu 2 razy język. Narysuj żabce usta i nosek . Usta rozetnij nożyczkami a nosek obszyj igła z nitką przyszyj żabce na brzuch kawałek rzepy i przyklej klejem oczka. Na jednym języku przyszyj kawałek rzepy a na drugim koralik. Złącz języki tak by rzepa była pod spodem a koralik na wierzchu i zszyj w koło ściegiem . Obszyty język wciśnij wcześniej wycięty otworek ust i przyszyj różową nitka. Na tasiemce zrób supeł tak by nam powstało oczko  przyszyj na środku głowy żaby tak by supeł nie był widoczny tylko był w wnętrzu żaby. Przyłóż drugą żabę i obydwie zszyj. Wtedy nie będą widoczne żadne nici.W taki sam sposób zrób królika rysując za pomocą czerwonego lub różowego pisaka uszy. Żabkę można zawiesić do kluczy wtedy na pewno słuchawek nie zgubimy.

DSC04401

 

 

 

 

 

 

Informacje:

Sztuczne oczy i arkusze filcu kupicie w sklepie papierniczym lub krawieckim. Gotowe zwierzaki możecie wydrukować znajdując w internecie.

DSC04403

 

 

 

 

 

 

 

Efekt:

Słodkie i urocze misie na słuchawki

DSC04406DSC04408

 

 

 

Dodaj komentarz