dzięki tym poradom 2x szybciej posprzątasz swój domSprzątanie nigdy nie było tak proste i szybkie jedynie co musisz zrobić, to zapamiętać te triki, które znaleźliśmy dla Ciebie.

 

Utrzymanie czystego kranu przez długi czas

creeklinehouse

Aby utrzymać powierzchnie chromowane błyszczące tak długo, jak to tylko możliwe, należy przetrzeć je woskowanym papierem. Przekonasz się, że czyszczenie łazienki jest, znacznie łatwiejsze niż myślisz.

 

 

Improwizowany mop

bp

Czy kiedykolwiek zacząłeś sprzątanie domu i wtedy okazało się, że stary mop nie będzie się nadawał? Aby zaoszczędzić czas pójścia do sklepu po nowy, użyj grubej skarpetki frotowej. Nałóż frotową skarpetkę na kij od mopa.

 

 

Nadawanie piekarniku nowe życie

bitzngiggles

Plamy, które nie zachęcają nas na patrzenie na powierzchnię naszego piekarnika, aby się ich pozbyć zwilż miękką ściereczkę oliwą z oliwek przetrzyj, a następnie wytrzyj suchą ściereczką.

 

 

Pozbycie się plam na kanapie

onsugar

Zrób miksturę: 1 łyżka sody, 1/3 szklanka octu, zalej gorącą wodą, ale nie wrzącą i 1 łyżka proszku do prania, wymieszaj i wcieraj w plamy. Soda pomorze odświeżyć tkaninę. Również można pokropić na suchą sofę pozostawić na kilka godzin, a następnie odkurzyć.

 

 

Błyszczące szkło

pinterest

Twoje szklane naczynia staną się błyszczące, gdy do wody dolejesz odrobinę octu. Naczynie, natrzesz sola, wypłuczesz i odstawisz do wyschnięcia, nie wycierając ich suchą szmatką.

 

 

Czyszczenie filiżanek

pinimg

Wymieszaj wodę z taką samą ilości octu, pozostaw filiżankę w miksturze na 2 godziny, wyciągnij, umyj płynem do naczyń. W ten sposób pozbędziesz się wszystkich niechcianych plam.

 

 

Czyszczenie rur kanalizacyjnych 

youtube

Zmieszaj w naczyniu równe części wody, soli i octu wlej do odpływu, zostaw na 15 minut po upływie tego czasu, zalej gorącą wodą.

 

 

 

 Zmycie tłuszczu i brudu z gąbki

20 clever tricks to make house cleaning quick and easyDo plastikowego naczynia wsyp 2 łyżki soli i zalej 2 szklankami gorącej wody. Brudną gąbkę włóż do mikstury i pozostaw na cała noc. Po upływie tego czasu wyciągniesz z mikstury gąbkę czystą i wyglądającą jak nowa.

 

 

Czyszczenie potłuczonego jajka

20 clever tricks to make house cleaning quick and easyyoutube

Najprostszym sposobem na pozbycie się jajka które, upadło nam na podłogę, jest posypanie je solą i pozostawienie na 15 minut po tym czasie zetrzyj je ręcznikiem papierowym.

 

 

Błyszcząca umywalka

20 clever tricks to make house cleaning quick and easyyoutube

Najprostszym sposobem jest, posypanie umywalki solą, przetarcie cytryną i spłukanie wodą. Gdy to zrobimy, zlew będzie błyszczący i pachnący.

 

 

Odświeżenie sofy

20 clever tricks to make house cleaning quick and easymom4real

Aby pozbyć się z sofy nieprzyjemnego zapachu zwierząt lub po prostu chcemy ją odświeżyć należy do spryskiwacza, wleć 2 szklanki wody, dodać 2 łyżki sody oczyszczonej i kilka kropel zapachu lawendowego lub cytrynowego wymieszać i spryskać cała sofę. 

 

 

 

Źródło:http://www.boreddaddy.com/20-clever-tricks-to-make-house-cleaning-quick-and-easy/