8 sposobów czyszczenia, które wykorzystasz w domuMamy najlepsze porady, które mogą pomóc, w utrzymaniu czystości w domu, bez kupowania różnych detergentów! Sprawdź koniecznie te wskazówki, bo na prawdę mogą Ci się przydać!:

1. Jak odnowić zniszczony stół drewniany.

How to restore a table

Zmieszaj 1/2 szklanki octu z 1/2 szklanki oliwy z oliwek. Weź ścierkę, zanurz ją w mieszane i tak namoczoną przecieraj drewno. Zadrapania znikną całkowicie, a powierzchnia będzie wyglądać jak nowa!

 

2. Wybielanie poszewki poduszki.

Wymieszaj 1 szklankę proszku do prania, 1 szklankę rozdrobnionego proszku do zmywarek, 1 szklankę wybielacza i 1/2 szklanki boraxu. Taką miksturę zalej gorącą wodą, jeszcze raz wymieszaj i zamocz w niej poduszki na kilka godzin.

3. Czyszczenie kredensu.

How to clean a cupboard

Wymieszaj 1 łyżeczkę oleju roślinnego i 2 łyżeczki proszku do pieczenia. Powstałą miksturę wmasuj za pomocą szczoteczki do zębów lub ściereczki w miejsce zabrudzone. Na koniec przetrzyj jeszcze na czysto i gotowe!

4. Czyszczenie rączki prysznicowej.

Cleaning the taps or shower head

Cleaning the taps or shower head

Aby pozbyć się kamienia z rączki prysznicowej, zastosuj ocet.  Wystarczy, że wlejesz odpowiednią ilość płynu do woreczka foliowego, owiniesz nim natrysk, tak aby w całości zamoczyć go tam gdzie jest zabrudzony, pozostawisz na ok 1 godzinę, a na końcu umyjesz tak jak zwykle i rączka jak nowa!

5. Czyszczenie zabrudzonego żelazka.

Irons