Sposób na nowe jeansyDSC04139Potrzebne rzeczy:

Jeansy, 4 zamki błyskawiczne 12 cm, 2 zamki błyskawiczne 10 cm, nożyce, nici, igła, mydełko krawieckie, centymetr, linijka, szpilki.

 

 

 

DSC04143Sposób przygotowania:

Jensy połóż na prostym blacie wyrównaj nogawki. Za pomocą centymetra odmierz od kroku 10 cm w dół nogawki zaznacz mydełkiem. W miejscu zaznaczenia zmierz szerokość nogawki i zaznacz środek od środka zmierz  5 cm (w lewą i prawą stronę) powstanie nam linia na końcach narysuj 1 cm dziobki >< (1 cm wysokości i długości) . Od powstałej linii odmierz 10 cm i zrób kolejną 10 cm linię . Od następnej linii również zmierz 10 cm i narysuj 8 cm linię. Na drugiej nogawce zrób tą samą czynność. Rozetnij nożycami powstałe linię. Rozcięty materiał podłóż zaginając do środka ok 1cm wraz z dziobkami zepnij szpilkami i dołóż od  środka zamek błyskawiczny. Zrób fastrygę. Obszyj gestym szwem. To samo zrób z kolejnymi rozcięciami na trzeciej linii przyszyj 10 cm zamek błyskawiczny (najkrótszy).

DSC04148

DSC04150

 

 

 

 

 

 

 

Informacje:

Użyłam jeansów które wcześniej nie chcący pokleiłam klejem i starałam się rozcięcia zrobić w właśnie tych miejscach. Pamiętajcie by maszynki były w jedną stronę. Jeśli posiadacie maszynę do szycia możecie nią obszyć w koło zamki błyskawiczne.

DSC04154

 

 

 

 

 

 

Efekt:

Modnę jeansy

 

DSC04329

 

DSC04336

One Comment

Dodaj komentarz