Bransoletka z T-shirtaDSC05219Potrzebne rzeczy:

T-shirt granatowy, 15 cm taśmy koronkowej, 10 cm sznurka woskowego, klej uniwersalny, 2 białe guziki, nitka granatowa, igła, nożyce.

 

 

 

 

DSC05224

Sposób przygotowania:

Wytnij z granatowego t-shirta pasy o szerokości 4 cm i długości 20 cm na jednym z nich na środku przyklej białą tasiemkę koronkową. Gdy klej wyschnie zwiń pasy w ruloniki i zbierz do siebie pas z koronką musi się znajdować pierwszy albo ostatni. Nawlecz nitkę na igłę i przeszyj pasy 3 cm od brzegu końcówkę pasów złóż do środka i obszyj tak aby nic nie odstawało. Gdy przeszyjesz zrób supeł i odetnij zapleć z pasów warkocz i koniec obszyj nitką końcówkę zaginając do środka. Przyszyj na brzegi bransoletki guziki. Sznurek woskowy przywiąż do jednego z guzika a resztę złóż na pół i zrób supeł powstanie oczko przez które należy przekładać guzik z drugiego brzegu.

DSC05238

Informacje:

Możecie użyć starego niepotrzebnego t-shirta. Gdy będziecie doczepiać sznurek woskowy do guzików nie zapomnijcie odmierzyć jakiej wielkości oczko jest potrzebne nie może być za małe bo guzik by nie przeszedł i za duże bo guzik będzie wypadał.

DSC05240

 

 

 

 

 

 

Efekt:

Prosta w wykonaniu bransoletka ładnie prezentująca się na ręku.

DSC05393DSC05239

Dodaj komentarz