Bananowe pingwinkiDSC04916Potrzebne rzeczy:

2 banany, 1 tabliczka czekolady mlecznej, 1 łyżeczka nutelli. MASA PLASTYCZNA: 800 gram cukru pudru, 3 łyżki glukozy, 3 łyżki żelatyny, 50 ml gorącej wody, czarny barwnik spożywczy, żółty barwnik spożywczy.

 

DSC05196

DSC05197Sposób przygotowania:

MASA PLASTYCZNA: Do szklanki z gorąca wodą nasyp żelatynę i mieszaj aż się roztopi. Na stolnice nasyp cukier puder i glukozę zrób dziurkę i wlej płyn roztopiony ugnieć na jednolitą masę. Oderwij 2 kawałki 1 kawałek włóż do miski i nasyp małą ilość czarnego barwnika. Drugi kawałek wrzuć do drugiej miski i wsyp żółty barwnik i wymieszaj. Wstaw do lodówki na 5 minut. Z żółtej masy uformuj dziobki pingwina i stopy a z białej i czarnej oczy. Uformowane wstaw do lodówki. Roztop czekoladę na parzę ( wlej do rondla szklankę wody na nim połóż szklaną lub metalową miseczkę do niej włóż rozdrobnioną w kostkę  czekoladę ). Obierz i przekrój na pół banany i ułóż na desce wyłożoną papierem . Maczaj banany w czekoladzie lub pomaluj pędzlem obydwa końce banana. Na czekoladzie ułóż oczy, dziobek i stopki pingwina. Wstaw do lodówki na pare minut tak aby czekolada wystygła.

 

Informacje:

Pozostałą masę plastyczną zapakuj w folię spożywczą i można przechowywać w lodówce. Pod pływem ciepła rąk masa zmięknie.

 

Efekt:

DSC05217

Dodaj komentarz