Wianek z serc 

 

DSC06307Potrzebne rzeczy:

1 arkusz czerwonego papieru technicznego, 1 arkusz jasno różowego papieru rysunkowego, 1 arkusz papierku ciemno różowego rysunkowego, 1 arkusz papieru czerwonego rysunkowego, 1 arkusz papieru czerwonego brokatowego, ołówek, cyrkiel, nożyczki, dziurkacz, 10 cm złotego rzemyku, taśma klejąca dwustronna.

 

DSC06314

Sposób przygotowania:

Na czerwonym arkuszu papieru technicznego narysuj koło cyrklem o szerokości 13 cm i mniejsze o szerokości 11 cm to mniejsze wytnij. Zrób na brzegu dziurkę dziurkaczem. Z papieru czerwonego,

DSC06317ciemno różowego i jasno różowego wytnij po 15 serc a z czerwonego brokatowego 4 serca. Na serca przyklej taśmę dwustronną. Przez dziurkę na kole przełóż rzemyk i zwiąż na supeł tak by powstało oczko. Na koło przyklej serca kolorami na przemian na przyklejone serca miedzy jednym a drugim sercem przyklej drugą warstwę serc a na nie przyklej 3 warstwę na 4 warstwę przyklej 4 serca czerwone brokatowe na przeciw siebie. Gotowy wianek zawieś na szafce na drzwiach w oknie lub w wybranym przez siebie miejscu.

 

DSC06474

Informacje:

Zamiast taśmy dwustronnej samoprzylepnej można użyć kleju uniwersalnego. Zróbcie takiej wielkości wianek jak wam pasuje.

 

 

 

Efekt:

Bardzo łatwa do zrobienia ozdoba walentynkowa.

DSC06477

DSC06478

Dodaj komentarz