Swiąteczny WianekDSC03710 Potrzebne rzeczy:

Sianko, nożyce, drucik, nici, 6 sztuk bazi, 6 sztuk sztucznych kwiatków, 2 ptaszki, 1 kogucik, 4 styropianowe jaja, 2 metry zielonej cienkiej tasiemki, 2 metry żółtej cienkiej tasiemki, 50 cm grubej pomarańczowej tasiemki.

 

 

DSC03715

 

 

 

 

 

 

 

DSC03718 Sposób przygotowania:

Rozdziel sianko na cztery pasy kopek i połącz tak by jedno nachodziło na drugie i zwiąż nicią. Następnie zwiąż w koło nicią i uformuj w jajo. Przełóż przez sianko, na środku żółtą tasiemkę tak by było po równo i jeden koniec przewiąż w jedną stronę a drugi koniec tasiemki w drugą stronę i zwiąż. To samo zrób z zieloną tasiemką tylko zacznij od drugiej strony połowy jaja, wtedy tasiemka będzie nachodziła na siebie na krzyż. Wbij druciki w styropianowe jaja i po wtykaj w wewnątrz uformowanego jaja w koło jaj wetknij kwiatki a w środek kogucika na druciku. Wewnątrz po obu stronach wetknij po 3

DSC03725sztuki bazi i ptaszki. Z 10 cm tasiemki zrób pętelkę, przełóż jedno jajo i zwiąż na środku uformowanego jaja tak by styropianowe jajo zwisało w środku a resztą tasiemki służyło jako uchwyt. Na środku przywiąż kokardę zrobioną z grubej pomarańczowej tasiemki.

 

 

 

 

Informacje:

Pamiętajcie gdy przewiązujecie nitkę trzeba mocno ściskać by było sztywno. Nadmiar odstającego sianka odetnijcie nożycami. W kwiatki możecie wbić wykałaczki zamiast drucików będzie łatwiej. Sianko kupicie w sklepie zoologicznym, tasiemkę w pasmanterii a ozdoby świąteczne na stoisku na bazarze lub w sklepach z drobiazgami.

 

Efekt:

Ładna świąteczna ozdoba którą można zawiesić na drzwi wejściowe, w oknie na szafie.

DSC03734DSC03745

Dodaj komentarz