Pomysłowa dekoracja na WielkanocDSC03809Potrzebne rzeczy:

50 sztuk gałązek wierzby, wieczko od pojemnika na płyty CD, 50 sztuk zielonych piór, 50 sztuk pomarańczowych piór, 8 sztuk styropianowych jaj, ptaszek na drucikach , 20 cm szerokiej (2 cm) tasiemki pomarańczowej w białe kropki, 20 cm grubej (2 cm) satynowej żółtej satynowej tasiemki z kwiecistym nadrukiem, ptaszek na drucikach, 2 pałki kleju na gorąco, nożyce, 20 cm cienkiego drucika.

DSC03811

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC03813Sposób przygotowania:

Na wieczku płyt CD z jednej strony przyklej klejem na gorąco 25 sztuk gałązek wierzby następnie zrób to samo po drugiej stronie tzn. przyklej 25 gałązek wierzby. Nalej klej w koło wieczka przy brzegu i przyklejaj piórka na przemian raz pomarańczowe i zielone. Następnie zrób kolejne koło z piór nalewaj klej przy końcach piór i naklejaj kolejne pióra. Zrób trzecie koło z piór. W srodek wklej jaja styropianowe a w luki i miedzy jaja wklej kolejne pióra. Brzeg wieczka obklej tasiemką pomarańczową w białe kropki. Zbierz gałązki i zwiąż drucikiem tak by końcówki wierzby nam odstawały. Na druciku z żółtej tasiemki zrób kokardę. Wewnątzr gałązek przymocuj ptaszka.

 

DSC03822

Informacje:

Kolorowe piórka, styropianowe jaja i ptaszka kupicie w sklepach typu „po 4 zł „. Gałązki wierzby kupicie na bazarze lub utniecie w lesie. Tasiemkę i cieniutki drucik dostaniecie w pasmanterii. Musicie bardzo szybko przyklejać pióra bo klej bardzo szybko wysycha.

 

DSC03828

 

 

 

 

 

 

 

Efekt:

Efektowna ozdoba Świąteczna.

DSC03825DSC03868

Dodaj komentarz