Pomysł na oznaczenie kluczyDSC04572Potrzebne rzeczy:

Arkusz szarego filcu, arkusz białego filcu, arkusz ciemno zielonego filcu, arkusz białego filcu, nożyczki 20 cm rzemienia, zielona nitka, szara, nitka, 2 plastikowe oczy, nożyczki, 1 arkusz czystego papieru, pisak.

DSC04553

 

 

 

 

DSC04559Sposób przygotowania:

Połóż klucz na czystej kartce papieru i obrysuj koło dodając po bokach 0,5 cm. Osiołkowi narysuj uszy blisko siebie w kształcie łez i mordkę. Żabie narysuj oczy okrągłe i mordkę. Wytnij najpierw z papieru obrysowaną żabę i osła odbij żabę na jasnym zielonym filcu a osła na szarym i wytnij po 2 razy. Wytnij wcześniej obrysowane mordki żaby i osła z papieru i obrysuj osłowi na białym filcu a żabie na ciemno zielonym filcu i wytnij. Żabie przyklej plastikowe oczy i mordkę wcześniej wyciętą, wyszyj ciemną nitką nosek. 10 cm rzemyku przełóż przez dziurkę w kluczu i zrób supeł nadmiar wytnij. Nałóż klej na jedną stronę klucza i przyklej żabę z przyklejoną mordką i oczami, odwróć klucz i przyklej formę żaby z filcu czystą i obszyj w koło nitką. To samo zrób z osiołkiem tylko że przyszywając oczy dwa koraliki.

DSC04562Informacje:

Filc, plastikowe oczy i rzemień kupicie w sklepie z przyborami krawieckimi. Po narysowaniu osła lub żaby na kartce papieru możecie złożyć papier na pół wyznaczając wcześniej środek i wyciąć wtedy będziecie mieli pewność że uszy osła lub oczy żaby są takie same.

Efekt:

Słodkie misie na oznaczenie kluczy.

DSC04566DSC04570

Dodaj komentarz