Papierowe świeczniki LOVEDSC06312

Potrzebne rzeczy:

2 arkusze papieru technicznego czerwonego, 2 arkusze papieru technicznego srebrnego, klej uniwersalny w sztyfcie, linijka, nożyczki, pisak, nożyk biurowy i 4 podgrzewacze.

 

DSC06323

Sposób przygotowania:

Na czerwonym i srebrnym papierze technicznym narysuj na środku pasek o długości 24 cm zaznacz co 6 cm kropkami i przedłóż w dół linią 6 cm i narysuj drugi pasek poziomy łączący powstaną cztery kwadraty obok siebie, powstałe kwadraty przedłóż w dół o 3,5 cm narysuj na końcu poziomy pasek łączący i zaznacz innym kolorem pisaka. Powstałe kwadraty  wzdłuż przedłóż o 2 cm. Całość wytnij przedłużone paski zaznaczone innym kolorem rozetnij ale tylko tą cześć przedłużoną 3,5 cm. Na czerwonym pasku na jednym z kwadratów narysuj serce obok literkę L odbiciem lustrzanym na następnym kwadracie serce i znowu literkę L. Na srebrnym pasku serce literkę O znowu serce i literkę O. Na czerwonym zrób to samo tylko wpisując literkę V a na ostatnim srebrnym E. Literki wytnij za pomocą nożyka biurowego. Przyłóż linijkę do narysowanych pasków tworzących kwadraty i zegnij. Przedłużony pasek 2,5 cm od zewnętrznej strony wysmaruj klejem uniwersalnym w sztyfcie i przyklej do wewnętrznej strony kwadratu, dół  przedłużony o 3,5 cm zegnij w środek powstałego kwadratu i sklej powstanie pudełko. Gotowe papierowe świeczniki ustaw na półce obok siebie tak by powstał napis LOVE wstaw podgrzewacze.

 

DSC06351

Informacje:

Gotowe szablony kwadratów możecie znaleźć w internecie i wydrukować. Użyjcie takich kolorów bloku technicznego jak wam pasuje do wnętrza. Pamiętajcie by literki rysować odbiciem lustrzanym.

 

 

Efekt:

Łatwy sposób na zrobienie świeczników.

DSC06456 DSC06484

Dodaj komentarz