Owieczka z patyczków do uszuDSC06775Potrzebne rzeczy:

1 arkusz czerwonego papieru technicznego, 10 cm cienkiej bordowej tasiemki 0,5 cm, 1 opakowanie białych patyczków do uszu, klej na gorąco, ołówek, czarny pisak, 2 czerwone spinacze i nożyczki.

 

 

DSC06777 Sposób przygotowania:

Narysuj na bloku technicznym czerwonym tułów owcy o długości 9 cm i szerokości 4 cm i głowę. Tułów wytnij 2 razy. Odetnij patyczki 2-3 mm przy końcu wacika. Narysuj na głowie owcy oczy nos i usta. Nałóż klej na gorąco na brzegi DSC06780 głowy owcy tak by powstała grzywka zdj. 3 a obok przyklej uszy. Z tasiemki zrób kokardę i przyklej na powstałą grzywkę owcy. Nałóż na brzegi tułowia owcy klej na gorąco i przyklejaj patyczki jeden obok drugiego tak by waciki wystawały poza kartkę. Gdy zrobisz jeden rząd zacznij przyklejać drugi rząd tak aby zaczynający się wacik zaczynał się przy kończącym to samo zrób z trzecim i czwartym rzędem. Tak samo zrób na drugim tułowiu owcy. Do jednego tułowia przyklej klejem na gorąco głowę owieczki. Odwróć i na gładka kartkę przyklej jeden spinacz a 3 cm od niego drugi spinacz. Sklej dwa tułowia do siebie. Gotową owieczkę postaw w wybranym miejscu.

 

 

DSC06786 Informacje:

Kolor spinaczy bloku technicznego i tasiemki wybierz taki jak Tobie się podoba. Zamiast kleju na gorąco możesz użyć kleju uniwersalnego.

 

 

 

Efekt:

Świetny pomysł na zrobienie owieczki.

DSC06825DSC06822