Kompozycja wiosennaDSC03757Potrzebne rzeczy:

Okrągła donica, 3 bukieciki bratek, 1 drewniany biały ptaszek na patyku, 6 sztuk gałązek borówek, 5 sztuk żółtych tulipanów, gąbka sucha do kwiatów, 1 metr cienkiego drucika, 10 zielonych koralików, 10 zielonych piór, nożyce, 40 cm cienkiej zielonej tasiemki, 40 cm cienkiej żółtej tasiemki, 40 cm cienkiej pomarańczowej tasiemki, 50 cm grubej (2,5cm) satynowej żółtej tasiemki, 1 metr grubej (2,5 cm) ecry satynowej tasiemki.

 

 

DSC03765Sposób przygotowania:

W donicę wciśnij gąbkę suchą do kwiatów w koło gąbki włóż borówki tak by odstawały listki za donicy następnie włóż wzdłuż gąbki bukiety bratek. Tulipany umieść w rogach gąbki pod skosem a jednego włóż w środek tak by były powyżej kwiatów bratka. Nałóż na drucik koralik zielony i przekręć tak by koralik nie odleciał zostaw odstęp 5 cm i przymocuj piórko obkrecając drucik w koło końcówki piórka , zostaw 5 centymetrowy odstęp i przełóż kolejny koralik i przekręć tą samą kolejność wykonuj do końca. Przyłóż do siebie wszystkie tasiemki i w połowie tasiemek połóż drucianą zieloną łodygę ale tak by odstawało około 3 cm i zwiąż odstającą 3 cm łodygę przekręć w koło środka tasiemki. Wbij na brzegu gąbki.

 

DSC03767Z najgrubszej tasiemki żółtej zrób kokardę a drucik z piórkami i koralikami przełóż miedzy kwiatami w koło. Tasiemkę ecry również przełóż w koło miedzy kwiatami. W srodek po skosie wbij piałego drewnianego ptaszka na patyku.

 

 

 

 

 

DSC03776Informacje:

Donicę , sztuczne kwiaty , drewnianego ptaszka i gąbkę sucha na kwiaty kupicie w kwiaciarni. Drucik, tasiemki i koraliki w pasmanterii. Dodając kilka dodatków Świątecznych powstanie wam bukiet Świąteczny. W kwiaciarni są też dostępne gąbki na mokre do których możemy wbić żywe kwiaty tylko trzeba zalać wodą .

 

Efekt:

Ładny i miły dla oka dodatek na balkonowym stoliku bądz ogrodzie.

DSC03807DSC03805

Dodaj komentarz