Jaja koszyczkiDSC06621

Potrzebne rzeczy:

2 jaja styropianowe, 30 cm bordowej tasiemki 2,5 cm, 60 cm pomarańczowej tasiemki 2,5 cm, 40 cm zielonej 2,5 cm tasiemki, 10 cm zielonej tasiemki 0,5 cm, 50 cm sznurka, cyrkonie samoprzylepne, klej na gorąco, nożyczki, szpilki, pinceta i zapalniczka.

 

DSC06647

 

Sposób przygotowania:

Nagrzej pistolet na gorąco. Zrób dziurkę na środku jaja styropianowego nożyczkami nałóż w nią odrobinę kleju na gorąco i wsuń DSC06814koniec sznurka. Nałóż trochę kleju na jajko i okręcaj sznurkiem do połowy jajka co jakiś czas nakładając klej na gorąco. Gdy obkleisz jajko sznurkiem do połowy sznurek przyklej przez środek jajka tak jak na 3 zdjęciu. Potnij 2,5 cm bordową i pomarańczową tasiemkę na kawałki 2,5 cm powstaną małe kwadraciki. Jeden z nich złóż na pół tak jak na zdjęciu 4 pod 2 punktem. Powstały DSC06668trójkąt złóż na pół jak pod 3, powstały trójkąt złóż rogami na pół tak jak pod punktem 4 i końce przypal zapalniczką i zgnieć palcami skleja się. Odetnij połowę trójkąta tak jak pod punktem piątym przypal brzegi zapalniczką by się nie strzępiły, odwróć powstanie łezka. Takich płatków zrób 7 z bordowej tasiemki a z pomarańczowej 14. Na boki płatków przy sklejonej części nakładaj niewielką ilość kleju na gorąco i przyklejaj do siebie. Na powstały kwiatek na środek przyklej cyrkonię. Gotowe 3 kwiaty przyklej na jajo styropianowe z jednej strony i z drugiej też 3 kwiaty. Zieloną tasiemkę 2,5 cm rozetnij na 10 cm paski. Pierwszy pasek, końce złóż do środka tasiemki i przymocuj szpilkami do spodu jajka z drugim kawałkiem zrób tak samo tylko przyczep tak by powstał krzyż. Gotowe koszyczki po ustawiaj w wybranym miejscu.

 

DSC06680

 

Informacje:

Kolor tasiemek wybierz taki jak Ci się podoba. Styropianowe jaja kupisz w sklepach papierniczych. Zamiast kleju na gorąco można użyć kleju uniwersalnego. Koszyczki z jaj styropianowych możecie nabić na wykałaczkę i wstawić w kwiaty.

 

 

 

Efekt:

Fajny pomysł na efektowna dekoracje wielkanocną.

DSC06686 DSC06687

Dodaj komentarz