Jaja 3DDSC06655Potrzebne rzeczy:

2 jaja styropianowe, klej uniwersalny, lakier werniks, serwetka z motywem pisanek, klej złoty brokatowy „ASTER”, klej biały brokatowy „ASTER”, 2 małe pędzelki, 40 cm złotej satynowej tasiemki o szerokości 2,5 cm, ołówek, nożyczki i 2 długie wykałaczki.

 

DSC06671 Sposób przygotowania:

Na jednym jaju ołówkiem przez środek narysuj szkic wzorów to samo zrób na drugim.Jaja styropianowe nabij na wykałaczki. Na szkicu nakładaj klej brokatowy złoty a na drugim biały klej. Z serwetek wytnij DSC06731pisanki 4 sztuki. Rozdziel na trzy warstwy i warstwę z nadrukiem naklej na środek jaj. Gdy nakleisz klej jeszcze raz nałóż na naklejoną pisankę. Odstaw jaja do wyschnięcia, gdy jaja wyschną wokół naklejonych jaj klejem brokatowym zrób łezki, kropki odstaw do wyschnięcia. Gdy jaja wyschną polakieruj werniksem i odstaw do wyschnięcia. Gdy jaja wyschną wyciągnij wykałaczki. Rozetnij złota satynową tasiemkę na paski 10 cm. Końce jednego paska złóż do środka i przypnij szpilami do środka jaja styropianowego z drugim paskiem zrób tak samo i przypnij szpilkami tak by powstał krzyż. Przez środek tasiemek przebij wykałaczkę i nabij jajo styropianowe. Gotowe jaja 3D umieść w wybranym miejscu.

 

DSC06773 Informacje:

Jaja styropianowe i kleje brokatowe kupicie w sklepach papierniczych. Gdy szkic ołówkiem na jajach styropianowych krzywo narysujesz zetrzyj gumką do ścierania i narysuj jeszcze raz. Kolor tasiemki dobierz taki jak Tobie się podoba.

 

Efekt:

DSC06815 DSC06816

 

Dodaj komentarz