Bukiet róż z tasiemekDSC06413

Potrzebne rzeczy:

Wykonanie podstawy : Rurka tekturowa o długości 10 cm i szerokości 3 cm, 1 arkusz  tektury, mała kula styropianowa o szerokości 6 cm, różowy sizal, 3 metry tasiemki ecru o szerokości 2,5 cm, kolorowe samoprzylepne cyrkonie, klej na gorąco, zapalniczka, nożyczki, cyrkiel i linijka. Wykonanie płatek róż : 2,60 cm różowej tasiemki o szerokości 2,5 cm, 3 metry malinowej tasiemki o szerokości 2,5 cm, 13 metrów ecry tasiemki o szerokości 2,5 cm, pinceta, klej na gorąco, nożyczki, zapalniczka i linijka.

 

 

DSC06416

 

Sposób przygotowania: 

Podstawa: Na arkuszu tektury narysuj cyrklem koło o szerokości 12 cm i wewnątrz mniejsze o szerokości 4 cm to mniejsze wytnij. Za pomocą  DSC06417nożyka biurowego odetnij 1 cm szerokości kuli styropianowej.  Do środka tekturowej rurki włóż różowy sizal, jeden koniec ecry tasiemki przypal (nie będzie się strzępił) lewa stronę około 1 cm wysmaruj klejem na gorąco i przyklej na jeden brzeg rurki tekturowej i tak obwiąż w koło tak aby tasiemki na siebie nachodziły koniec przypal i przyklej. Na kole zrób to samo przypal koniec tasiemki i obwiąż w koło  przekładając tasiemkę przez małe koło, koniec tasiemki przypal i przyklej. Jeden koniec rurki wysmaruj klejem na gorąco i przyklej do kuli styropianowej na środek odciętej części. Wysmaruj klejem na gorąco odciętą część kuli przełóż przez rurkę koło obklejone tasiemką przyciśnij do kuli odczekaj chwile aż się przyklei. Wysmaruj klejem na gorąco ( szerokości 1 cm ) w koło kule styropianowa przy brzegu przyklejonego koła i obklej różowym sizalem.

DSC06420Sposób robienia róż:  Różową tasiemkę potnij na kawałki o długości 6 cm. Do jednej róży potrzebne są 7 płatków. Dolny róg jednego paska przeciągnij do góry tak by powstał trójkąt połowę z niego odetnij nożyczkami tak by powstał mniejszy trójkąt i przypal zapalniczką zgnieć palcami aby się dwie części skleiły z drugiej strony tasiemki zrób to samo (patrz zdj 4). Takich płatków zrób siedem. Lewa strona płatka to ta na której widać sklejone trójkąty a prawa jest gładka. Jeden płatek zwiń w rulonik za pomocą pincety i na koniec rogu nałóż małą kropelkę kleju na gorąco i sklej. Na kolejny płatek na środek nałóż odrobinę kleju na gorąco i przyklej zwinięty w rulonik płatek nałóż na rogi płatka klej i zwiń w ten sposób doklej 5 pozostałych płatków i powstanie róża.                       Z różowej tasiemki zrób 6 róż, z malinowej tasiemki zrób 7 róż a z ecru 30 róż. Gotowe róże zacznij przyklejać klejem na gorąco. W pierwszym rzędzie przyklej 2 różowe, 1 malinową i 2 różowe, wyżej ale tak by róża była po miedzy dwoma niżej 1 różę malinową, 1 różową i 1 malinową. W trzecim rzędzie jedna różę malinową obok róży różowej a na środku różę różową. Resztę kuli obklej różami ecru.

 

 

DSC06496

Informacje:

Zamiast zapalniczki możecie użyć świeczki. Sami wybierzcie jakiego koloru chcecie mieć bukiet róż. Rurkę tekturową możecie wykorzystać z foli aluminiowej.

 

 

 

 

Efekt:

Efektowny bukiet róż ale bardzo pracochłonny.

DSC06514 DSC06511

Dodaj komentarz