Bombka z kwiatem kandashiDSC06274

Potrzebne rzeczy:

Kula styropianowa 7 cm, złoty klej brokatowy w spreju, 1 pałka kleju na gorąco, pistolet do kleju na gorąco, 1 perłowy koralik 1 cm, 1 arkusz białego filcu, złota plastikowa zatyczka na bombkę, klej uniwersalny, nożyczki, pisak, zapalniczka, pinceta, 15 cm złotego sznureczka, 2 metry małych perłowych koralików na sznurku, 24 cm ecru tasiemki o szerokości 4 cm, 12 cm kawowej o szerokości 4 cm, 40 cm złotej brokatowej tasiemki o szerokości 4 cm, 12 cm białej satynowej tasiemki o szerokości 4 cm. 

 

DSC06279

Sposób przygotowania: 

DSC06282 Wypsikaj kulę styropianową złotym brokatowym klejem w spreju i odłóż do wysuszenia. Gdy się kula wysuszy zaznacz pisakiem środek. Przyklej ze skosu małe perłowe koraliki na sznurku  do kuli nakładając mała ilość kleju na gorąco na bombkę potem koraliki.  Tasiemkę ecry rozetnij na 3 części. Pierwsza o długości 14 cm, druga 12 cm i trzecia 8 cm. Wysmaruj klejem na gorąco środek bombki na szerokość tasiemki i przyklej lewą strona do góry jeden koniec tasiemki z drugim końcem zrób to samo i dwa przyklejone brzegi tasiemki do bombki wysmaruj jeszcze raz klejem na gorąco i palcem równo dociśnij.

DSC06294 Powstanie kokarda. Zrób to samo z 12 cm tasiemką potem z 8 na koniec na środku naklej zawleczkę plastikową do bombki. Rozetnij tasiemkę kawową na 3 kwadraty i tasiemkę biała satynową.              PŁATEK ZAMKNIĘTY: 1 kwadrat złóż na pół (róg do DSC06290takrogu) ściśnij palcami złożenie, jeden róg zegnij do środka i z drugim zrób to samo złączone rogi przypal delikatnie zapalniczką i sklej całość złóż na pół. Dziobek i prawy brzeg (patrz 2 zdj piąty kwadracik)  przypal zapalniczką, przypalony brzeg wyciśnij i uformuj palcami w płatek z reszty kwadratów zrób to samo. Rozetnij złotą brokatową tasiemkę na 10 kwadratów 4 cm. PŁATEK OTWARTY: Złóż kwadrat na pół składając róg do rogu ściśnij brzeg palcami złóż jeszcze raz na pół ściśnij palcami brzegi i złóż jeszcze raz na pół ściśnij palcami, nożyczkami odetnij 2 milimetry tasiemek z powstałego dziobka i przypal zapalniczką zgnieć aż się sklei. Najdłuższy złożony bok (patrz zdjęcie trzecie, piąty kwadrat ) odetnij tak aby szerokość była taka sama jak na dziobku. Odwróć i powstał płatek otwarty. Wytnij z filcu koło o średnicy 2 cm. Odetnij 7 cm cienkiego złotego sznureczka i przyklej klejem na gorąco do białego filcu. Do filcu przyklej na przemian kolorami raz kawowy raz biały płatek zamknięty na środek kwiatu przyklej perełkę. Na bok jednego złotego płatka nałóż klej na gorąco około 0,4 mm i doklej drugi złoty płatek na jeszcze jednym płatku wysmaruj klejem dwa boki i włóż pomiędzy dwa sklejone. Tak gotowe trzy sklejone płatki złote przyklej miedzy płatki zamknięte. Zrób jeszcze raz płatki złote trzy złączone i przyklej z drugiej strony. Na środku sznureczka cienkiego złotego przyklej jeden złoty otwarty płatek a do niego doklej drugi złoty płatek na końcu sznureczka zrób to samo, gotowy kwiatek odwróć wysmaruj klejem na gorąco i przyklej do zrobionej bombki.

 

DSC06296

 Informacje:

Złoty brokat w spreju i styropianowe kule kupcie w sklepie papierniczym. Możecie użyć gotowych bombek. Wybierzcie taki kolor tasiemek jaki wam się podoba. Gdy będziecie sklejać tasiemki zapalniczką użyjcie pincety wtedy unikniecie poparzeniu palców. 

 

 

 

Efekt:

Śliczna i własnoręcznie zrobiona ozdoba świąteczna.

DSC06300

Dodaj komentarz