Szukasz inspiracji?
Wyszukaj ją tutaj
Użyteczne

6 niesamowitych pomysłów związanych z gotowaniem


Sposób przygotowania

1. Kolorowy makaron spaghetti- ugotuj makaron, przełóż niewielkie ilości porcji do miski, dodaj odrobinę spożywczego barwnika w płynie i dokładnie wymieszaj. postępuj tak samo z każdym kolorem, a na koniec zmieszaj cały makaron w różnych kolorach.

2. Lody w ciasteczkach- weź duże okrągłe ciastko, nałóż na nie przekrojony krążek loda z kartonowego wiaderka, przykryj drugim ciastkiem, po czym zdejmij pozostałości z opakowania, delikatnie przygnieć i gotowe!

3. Oddzielanie żółtka od białka jaj za pomocą plastikowej butelki- rozbij całe jajko do jednej miseczki. Weź plastikową butelkę, wciśnij ją i nakieruj na żółtko. Odciskając butelkę, żółtko wleci do środka. Delikatnie przeżuć z butelki żółtko do drugiej miski i gotowe!

4. Sztuka smażenia jaj- rozgrzej masło na patelni. Paprykę przekrój w plastry, wyjmij środek i połóż na patelni, a następnie wbij jajko i smaż. Cebulę przekrój w plastry, wyjmij największy krążek i również połóż na patelni, a następnie wbij jajko i smaż.

5. Lody z jogurtu- do zamkniętego pudełka z jogurtem wbij przez wieczko łyżeczkę. Jogurt z łyżeczką włóż do zamrażalnika na parę godzin (jeśli jogurt jest dwuwarstwowy i ma w środku mus, to po wbiciu łyżeczki wymieszaj go przed włożeniem do zamrażalnika). Po wyjęciu z zamrażalnika nakłuj nożem pod spodem, zdejmij wieczko, a na koniec pociągając za łyżeczkę wyjmij zamrożony jogurt z środka.

6. Jajko serce- ugotowane na twardo jajko włóż do złożonego na pół sztywnego kartonu, przyłóż u góry patyczkiem do sushi lub innym dość grubym patyczkiem. Całość zwiąż gumką recepturką z dwóch stron. Jajko włóż do lodówki na ok 20 min. Po upływie czasu wyjmij jajko, przekrój na pół tak jak jest to pokazane na filmiku i gotowe!


Tagi


Źródło

YouTube.com


Najnowsze poradniki i inspirację
teraz na twoim smartphonie
Pobierz aplikację, wyszukuj oraz zapisuj przydatne porady zawsze pod ręką