Szukasz inspiracji?
Wyszukaj ją tutaj
Jedzenie

4 różne sposoby na nadziewaną pierś z kurczaka


Sposób przygotowania

Oczyszczoną połówkę piersi z kurczaka nadkrajmy poziomo przed każdym nadziewaniem.
Poniżej przedstawiamy 4 różne przepisy do nadziewania kurczaka.

1. Na rozgrzaną patelnię wsyp połówkę pokrojonej w kostkę cebuli, połówkę pokrojonej w kostkę papryki żółtej, czerwonej, zielonej, dodaj 2 łyżki mieszanki przypraw, 3 łyżki sosu Salsa oraz 50g startego sera cheddar. Podsmaż chwilę. Gotową mieszanką nadziej kurczaka i upiecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 18-22 min.

2. Na rozgrzaną patelnię włóż pokrojone w kostkę 4 plastry bekonu, podsmaż. Dodaj posiekany szczypiorek, 100g serka topionego, podsmaż chwilę i nadziej tym kurczaka. Piecz również w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 18-22 min.

3. Na rozgrzaną patelnię nałóż 200g świeżego szpinaku, dodaj 100g pokrojonego karczochu, 1 łyżeczkę czosnku granulowanego, 50g serka topionego, 30g startego sera mozzarella, podsmaż chwilę i nadziej kurczaka. Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 18-22 min.

4. Na rozgrzaną patelnię włóż 2 łyczki sosu czerwonego pesto, dodaj garść świeżej bazylii, 50g startego sera mozzarella, podsmaż chwilę i nadziej kurczaka. Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 18-22 min.


Tagi


Źródło

YouTube.com


Najnowsze poradniki i inspirację
teraz na twoim smartphonie
Pobierz aplikację, wyszukuj oraz zapisuj przydatne porady zawsze pod ręką